Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jméno: Absolute Energy´s "Delliria"

Plemeno: Americký pitbullteriér

Barva: White - brown, red nose

Váha: 23 kg

Matka: Absolute Energy´s REBECA

Otec: Viking Boy´s DOMINO

Registrace: Jug

Datum narození: 21. března 2004

Zkoušky: canisterapeutická zkouška 107 bodů ze 110

 

Obrazek

 

srpen 2008 - Delinka k nám přišla v dubnu 2008. Za tu chvilku, co ji máme jsme si ji moc oblíbili a udělali s ní velké pokroky. Dellinka žila na úvaze, měla velké otlaky, špatné nožičky a pošramocenou psychiku. Nemáme ji dlouho, ale otlaky už téměř zarostly, nožičky se pohybem lepší a psychicky je na tom o 100% lépe a věříme, že se to ještě zlepší.

Delinka má strach z chlapů, pokud po ní něco chtějí, proto jí musí být za paničku žena. Od té snese i trochu toho buzerování. Muž po ní nemůže chtít zatím ani základní povely, protože si lehne na zem a počůrá se jakmile slyší autoritativní hlas. Ode mě, jako od ženy, toho snese docela dost. Cvičíme poslušnost a už nám to docela jde. Zpočátku byl problém, protože jakmile viděla Delinka piškot, tak začaly pracovat nervičky a klapala zubama. Už vydrží ale i 5 minut bez nervů cvičit.

Velký pokrok jsme udělali i v tom, že začala tolerovat ostatní pejsky a dokonce i feny. Naše psy si oblíbila a fenu ignoruje. A to dokonce, i když si ostatní hrají a dělají u toho hluk. Zpočátku po nich chtěla vždy hned skočit, protože nevěděla, že je to jen hra.

Jinak je Delinka velký mazel a věřím, že kdybychom ji měli od mala, tak je to pes bez jediné chybičky.

Přezdívky: Deli, Dela, Deluna, Delda, Delirííí, Deža - Beža, Delinka - Dylinka, Delu - Lelu, Delana, Kravička flekatá, flekatka

 

Fotogalerie Delinky je zde

 

Novinky:

5. července 09 - z Delinky je canisterapeut!

listopad 08 - Delinka uznala Jessie za kámošku natolik, že si spolu hrají 

17. 7. 2008 - Delinka byla ze zdravotních důvodů na kastraci.

25. 6. 2008 - Delinka si hraje s balónkem! Tahá se o něj, aportuje a nebo jen tak leží a žvýká si ho. Pro nás je to další velký úspěch, protože když k nám přišla, vůbec nevěděla co je to hra a o žádný aport neměla zájem.

 

12. 6. 2008 - Delinka už chodí zcela navolno po naší zahradě plné zvířátek. Naučila se je tolerovat a naprosto ignorovat. Je to šikula.